آیا بعد از لیپوماتیک بارداری امکان پذیر است؟

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک، یک نوع دستگاه ساکشن پیشرفته است که از آن برای تخلیه چربی های موضعی زیر پوست استفاده می شود. این دستگاه دقت بالای زیادی دارد و همین دقت آن را از لیپوساکشن جدا می سازد و علت روایج استفاده از این دستگاه برتری آن نسبت به سایر دستگاه ها می باشد. از مزایای این روش می توان به یکنواختی لایه چربی زیر پوست و باقی نماندن چربی به صورت گلوله های کوچک در زیر پوست، خطر عفونت پایین و همچنین عدم نیاز به بستری و امکان مرخص کردن  بیمار بلافاصله بعد از عمل نام برد.

عملکرد لیپوماتیک بدین صورت است که با استفاده از امواج و ارتعاش و همچنین نوسان ثابت حول محور، سلول های چربی را از محل اتصالات آن ها به یکدیگر جدا کرده و با این کار سلول های بافت چربی را از زیر پوست با عمل ساکشن خارج می نماید، بدون آن که آسیبی به بافت برساند.

  • در مورد پاسخ به این پرسش که آیا امکان بارداری پس از انجام لیپوماتیک در خانم ها وجود دارد یا خیر؟ باید گفت با انجام لیپوماتیک و پس از گذشت شش ماه بعد از انجام این روش، بانوان می توانند اقدام به بارداری کنند. زیرا که در این روش لیپوماتیک به چربی های احشایی آسیبی وارد نمی کند و تنها چربی های زیر پوست افراد را خارج می کند. نکته ای که وجود دارد این است که لیپوماتیک در روند بارداری خللی وارد نمی کند ولی بعد از زایمان پوست شکم می تواند به همان حالت سابق برگردد. بعد از زایمان هم افراد می توانند از لیپوماتیک استفاده کنند اما امکان شل شدن پوست شکم وجود دارد و بهتر است از متخصص در این زمینه مشاوره گرفته شود؛ زیرا با معاینه حضوری، بهتر می توان به این سوال پاسخ داد.

مشکلی که بانوان بعد از استفاده از این روش با آن مواجه خواهند شد، نامنظمی قائدگی است. بعد از استفاده از لیپوماتیک نا منظمی هایی که در  قائدگی بانوان رخ خواهد افتاد. این نام منظمی ها به طور تقریبی حدود یک ماه یا بیشتر پس از تخلیه چربی به روش لیپوماتیک، به صورت تاخیر یا تسریع درسیکل قائدگی بانوان امری طبیعی است. این اتفاق این مورد در بانوان بعد از لیپوماتیک وجود دارد، اما دائمی نیست و جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود. درصورت مشاهده حالتی غیر عادی و یا طولانی شدن مدت این نامنظمی ها بهتر است برای آسودگی خاطر و اطمینان، مشکل خود را با پزشک میان بگذارید.

برخی از خدمات دکتر علی قاسمی :

کاشت مو

کاشت ابرو

لیپوماتیک

لیفت صورت با نخ

جراحی پلک

و…

درباره drghasemi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهار × سه =