انواع روش های کاشت مو

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در زیبایی افراد اعم از خانم ها وآقایان داشتن موهای پر پشت و زیبا می باشد که تاثیر بسزایی در چهره هر فرد دارد. عوامل مختلفی وجود دارد که در میزان حجم مو تاثیر می گذارد از جمله وراثت، سن و عوامل هورمونی و… . امروزه با پیشرفت علم متد های مختلفی جهت کاشت و پیوند موی سر شناخته شده است که نتایج مثبت آن افراد زیادی را به سمت خود سوق داده است.

کاشت مو

کاشت مو

روش های اصولی در کاشت مو

به طور کلی در حال حاضر فقط ۳ روش برای کاشت مو وجود دارد و موارد دیگری که بعضا با نام هایی مانند روش های Micro FIT و SUT و… نام گذاری می شوند هیچکدام روش نوینی نیستند و بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند. روش های مرسوم در کاشت مو عبارتند از:

۱. روش  FUT (FOLLICULAR UNIT TRANSPLANTATION)

این روش کاشت مو به روش FUT همراه با جراحی می باشد به این صورت که نواری از ناحیه پشت سر شخص برداشته می شود و سپس این ناحیه با بخیه ترمیم می گردد .عرضی که از پوست برداشته می شود باید با توجه به نرمی پوست فرد انتخاب شود. برخی از مراجعین دغدغه ی ماندن جای جراحی پشت سر را دارند باید در همین جا عرض کنم برداشت مناسب و ترمیم صحیح پشت سر با نتیجه ی بسیار عالی همراه خواهد بود.

مزایا ومعایب روش FUT:

مزیت این روش در این است که برداشت نواری مو از تراکم موهای پشت سر کم نمی کند و برای کسانی که درجه تاسی بالایی دارند این روش بسیار عالی می باشد و انجام روش FUT یکی از روش های پایه در کاشت مو است . اشکال این روش این است که اگر میزان برداشت و نیز ترمیم برش بخوبی انجام نگردد، ممکن است آثار برش و خط جراحی بر روی پوست ناحیه باقی بماند .

برای افزایش زیبایی و همچنین حفظ آن امروزه روش های متعددی وجود دارد. از جمله این روش هایی که دکتر علی قاسمی به شما توصیه می کنند کاشت مو طبیعی می باشد.برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص کاشت مو،ابرو ومژه می توانید با شماره های ۷-۴۴۲۷۷۱۹۶ تماس حاصل نموده و همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

۲. روش FIT/ (FOLLICULAR UNIT EXTRACTION)FUE

این روش  کاشت FIT با برداشت پیازهای مو به صورت تک تک از ناحیه پشت سر انجام می شود وهیچگونه برش جراحی صورت نمی گیرد. نکته بسیار مهم در این روش اینست که انجام این روش بصورت غیر حرفه ای و غیر اصولی می تواند منجربه خارج کردن یک سری گرفت های آسیب دیده شود که کاشت آنها با نتیجه رویش مطلوبی همراه نخواهد بود ، پس لازم است حتما به یک متخصص با تجربه و متبحر در زمینه کاشت مو مراجعه گردد.

مزایا ومعایب روش FUE/FIT:

برای کسانی که تراکم پشت سر و ضخامت موی مناسبی دارند این روش بسیار عالی است و نتایج خوبی به همراه دارد . این روش به تنهایی معمولا به افرادی که درجه تاسی پایینی دارند و همچنین بانک موی آنها مناسب است ، پیشنهاد می گردد. حسن این روش در این است که هیچگونه آثار جراحی از خود به جای نمی گذارد و در مقایسه با FUT یک جراحی سبک محسوب می شود. از معایب این روش می توان گفت که اگر توسط تیم غیر متخصص انجام گردد و بصورت بی محابا و در جلسات متعدد مو از پشت سر برداشته شود ، موجب کم پشت شدن موی پس سر می گردد. ضمن اینکه درافرادی که موهای کم پشت یا بسیار نازکی دارند، ممکن است این روش چندان مناسب نباشد.

۳. روش BHT(BODY HAIR TRANSPLANTATION)

در این روش برای کاشت از موی نواحی مختلفی از بدن مانند قفسه سینه و و سر شانه استفاده می گردد. می توان گفت روش BHT در واقع نوعی FIT می باشد چرا که برداشت موها به صورت تک تک صورت می گیرد.

مزایا ومعایب روش BHT:

این روش برای کسانی که بانک موی ضعیفی در ناحیه پشت سر دارند، روشی مکمل و مناسب محسوب می شود . اصولا موهای سایر نواحی غیر از سر شانه و سینه مطلوب نمی باشد. مثلا برداشت مو از ناحیه شکم به دلیل نرمی پوست و حضور بافت چربی، کاری سخت و بی نتیجه است و موهای خارج شده ارزش چندانی ندارند . برداشت مو از قسمت ریش بدلیل آثار احتمالی برداشت از صورت و نیز تعداد حداقلی گرفت ارزش چندانی ندارد .
از معایب روش BHT می توان گفت به دلیل اینکه موی تنه کوتاه است و به لحاظ فیزولوژیک رشد آن متفاوت می باشد و نیز اصولا فر بودن موی تنه ، برای کاشت در ناحیه جلوی سر مناسب نیستند و بیشتر برای نواحی پشت سر قابل استفاده هستند ، غالبا از این روش به عنوان یک روش تکمیلی در کنار سایر روش های کاشت مو بهره می بریم.

در آخر 

پزشک براساس وضعیت سر بیمار، درجه تاسی سر و همچنین میزان تراکم موهای پشت سر که اصطلاحا بانک موی پشت سدر نامیده میشود ، تصمیم می گیرد که چه روشی را برای بیمار مورد نظر خود انتخاب نماید. در افراد کم مو با طاسی درجه بالا میتوان از ترکیب تمام روشهای بالا استفاده نمود.

مقالات مرتبط

تفاوت روشهای کاشت مو FIT  و FUE

ریزش مو بعد از کاشت

اقدامات قبل از کاشت مو

کاشت مو در صادقیه

 

درباره drghasemi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • شانزده − 14 =

Call Now Button