تاثیر آلودگی هوا بر روی مو

با افزایش آلودگی هوا، موها دچار مضرات فراوانی از جمله خشک شدن مو، شکستن و تیره تر شدن موها می شوند.در حالی که روستاییان از هوای پاک و عالی استفاده می کنند و لذت می برند، کسانی که در شهر زندگی می کنند این امکان برایشان مهیا نیست و مجبورند در هوای آلوده به زندگی خود ادامه دهند. برخی افراد فکر می کنند آلودگی هوا فقط بر روی قسمت های حساس بدن از جمله مغز، قلب و اندام های تنفسی مشکل ایجاد می کند. اما اینطور نیست، آلودگی هوا می تواند بر سلامت موها نیز تاثیر منفی بگذارد. در این مقاله می پردازیم به تاثیر آلودگی هوا بر روی مو و اینکه آلودگی هوا چه تاثیرات منفی بر روی سلامت موها دارند.

 

تاثیر آلودگی هوا بر روی مو

تاثیر آلودگی هوا بر روی مو

 

تاثیر آلودگی هوا در سلامت موها

به این دلیل که موی شما بیشتر در تماس با هوا قرار دارد می تواند بیشترین تاثیر منفی را از هوای آلوده دریافت کند ولی متاسفانه در بسیاری از موارد توجه زیادی به این موضوع نمی شود. نکته جالب توجه این است که در هوای آلوده مقدار زیادی سرب وجود دارد که باعث می شود موهای شما ریزش پیدا کند. در کل هر چه تماس شما با هوای آلوده بیشتر شود خطر روبرو شدن با مشکلات پوست و مو برای شما بیشتر است.

 

جلوگیری از تاثیر آلودگی هوا بر روی مو

  1. تا جایی که ممکن است در معرض هوای آلوده خود را قرار ندهید.
  2. حتما از وسایلی مانند شال و کلاه استفاده نمایید تا به وسیله آن ها موهای خود را بپوشانید. و از خطرات آلودگی هوا جلوگیری کنید. مردها نسبت به خانم ها به دلیل اینکه با چیزی سر خودشان را نمی پوشانند، بیشتر در معرض آلودگی قرار دارند.
  3. به طور منظم موهای خود را شستشو دهید و اجازه ندهید در تماس با هوای آلوده آن ها دچار آلودگی شوند.
  4. سعی کنید تا جایی که می توانید در مواقعی از سال که از آلودگی هوای زیادی برخوردار می باشیم از ماسک، ژل و سایر وسایل آرایشی استفاده نکنید.

 

 

 

راه های ارتباطی دکتر علی قاسمی جراح کاشت مو

اینستاگرام دکتر علی قاسمی: doctor.alighasemi

شماره تماس: ۰۹۱۹۵۵۶۷۵۱۷ –  ۰۲۱۴۴۲۷۷۱۹۶

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر علی قاسمی جراح کاشت مو

درباره drghasemi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • دو × یک =