تخلیه غبغب

غبغب یا Double Chin به معنی تجمع چربی در قسمت زیر چانه و زیر زاویه فک پايين می باشد و طبیعتا با اضافه و زن و چاقی ارتباط مستقیم دارد،یعنی فردی که دارای اضافه وزن می باشد حتما غبغب نیز دارد. گاها ممکن است برخی از افراد وزن نرمالی داشته باشند اما تجمع چربی در زیر چانه را نیز داشته باشند.در برخی از افراد که دارای چانه های کوچک و یا کوتاهی هستند ممکن است این تجمع چربی و غبغب نازیباتر جلوه کند و بیشتربه چشم بیاید.دکتر علی قاسمی در رابطه با این موضوع و خلاصی از غبغب در این مقاله به گفتگو می نشیند:
خوشبختانه امروزه تخلیه و خلاصی از این چربی ها امکان پذیر می باشد . زمانی که این چربی خالی می شود و قسمت زیر چانه و زير فك حالت زاویه دار پیدا می کند و خط فک پایین نمود واضحتري مي يابد ، ظاهری جوانتر و زیباتر و پوياتر به صورت مي بخشد.. برای تخلیه غبغب روش کار به این شکل می باشد که ما سوراخی بسیار کوچک را در قسمت وسط زیر چانه ایجاد می کنیم تا بتوانیم از آنجا به چربی زیر پوست دسترسی بیابیم و از طريق يك كانولا وارد لایه زیر پوست می شویم و اقدام به تخلیه چربی می نماییم. تخلیه غبغب نیازمند انجام کاري ظریف و متبحرانه است . ميزان حجم چربی مانند چربی شکم وغیره بالا نمی باشد و حتی در افراد چاق حداکثر ۲۰۰ تا ۳۰۰ سی سی چربی تخلیه میشود . به علاوه ناحيه ي گردن و فک جزو نقاط حساس بدن می باشند و به همين دليل به طور معمول از دستگاه لیپوماتیک در تخلیه غبغب استفاده نمی شود بلكه به صورت دستی و با استفاده از سرنگ و به شكلي يكنواخت و يكدست اقدام به تخلیه چربي مي شود.

تخلیه-غبغب

نکته مهم بعدی این است که فرد باید از گن استفاده کند.توصیه می شود به مدت دو تا سه هفته به صورت مداوم از گن استفاده بشود. گن ها نیز به طور معمول در بازار موجود هستند. این گن ها به شکل نواری می باشند که به طور عمودی زیر گردن قرار می گیرند و در قسمت بالاي سر با برچسبي ثابت می شوند. طي دو تا سه هفته اول باید گن محکم بسته شود اين كاردر چند روز اول از تجمع خون آبه جلوگیری مي کند و در ادامه به جمع شدن پوست كمك مي كند. برای دیدن نتیجه نهایی به زمانی حدود یک ماه تا یک ماه و نیم نیاز می باشد که پوست به طور کامل خود را جمع بکند.
تخلیه غبغب غالبا نتیجه خوب و بسيار راضی کننده ای دارد.

تخلیه غبغب

تخلیه غبغب

برای مراقبت های بعد از تخلیه نیز برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز می شود و هنگام خواب توصیه می شود بیمار به صورت زاویه دار (۳۰ تا ۴۵ درجه) بخوابد. داروهای ضد التهاب نیز برای فرد تجویز می شود. در ۴۸ ساعت اول به بیمار توصیه می شود از کمپرس خنک استفاده کند و بعد از ۴۸ ساعت اولیه بیمار باید از کمپرس گرم استفاده کند تا التهاب بطور كامل ظرف مدت چند روز از بين برود.

برای مشاهده صحبت های دکتر علی قاسمی می توانید بر روی تصویر زیر کلیک کنید .

برخی از خدمات دکتر قاسمی:

کاشت مو

کاشت مژه

کاشت ابرو

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم . با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی دکتر علی قاسمی .

درباره drghasemi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 3 × چهار =