داروهای پس از کاشت مو :

داروهای پس از کاشت مو بسته به نظر و سليقه ي پزشكان قدري متفاوت مي تواند باشد . داروها ي مورد استفاده در كاشت مو را مي توان به دو دسته تقسیم نمود :
۱- داروهایي که به منظوربهبود زخم ها و پیشگیری از عفونت تجويز مي شوند .۲- داروهایي که جهت پیشگیری از ریزش موهای غیر پیوندی و تقویت موهاي پيوندي تجويز مي شوند .

داروهای پس از کاشت مو
•داروهاي دسته ي اول شامل

١.مسکن ها جهت کاهش درد بیمار
٢.آنتی بیوتیک جهت پیشگیری از عفونت احتمالي زخم
٣. تجویز مكمل ویتامیني جهت تسريع در ترمیم زخم و بهبود رويش گرفتها
٤.تجویز سرم جهت شستشوي روزانه زحم.

•دسته ي دوم دارويي شامل:

۱- فیناستراید :
این قرص که دارای تاییدیه FDA می باشد ، عمدتا جهت پیشگیری از ریزش مو ي بخش میانی و جلوي سراثر بخش است ، این قرص با نام تجاری پروپشیا Propecia و فين پشيا شناخته مي شود. قرص Finasteride جهت هیپروتروفی پروستات نيز مصرف مي شود دوز متعارف آن ۱mg است که بیمار روزانه یک بار جهت پیشگیری از ریزش مو استفاده مي نماید ، این قرص در بخش فولیکول مو از تبدیل هورمون تستوسترون به دی هیدروتستون ( كه عامل ريزش موي ارثي است )جلوگیری می کند .

طبق تجربیاتی که دکتر قاسمی در زمینه کاشت مو داشته اند مصرف فیناستراید تا میزان ۸۰% سبب توقف ریزش مو و یا کاهش آن می شود هم چنان موهایي که اخيرا دچار ریزش شده اند با مصرف این دارو مجدد رشد می کنند .

٢. ماینوکسیدیل :
این محلول به شکل موضعی مورد استفاده قرار می گیرد و به شکل %۲ و ۵% در داروخانه ها موجود است . كه نوع ۵% آن براي آقايان و ۲% آن براي خانمها است. اين محلول روزي دو بار و به ميزان ١ سي سي مصرف مي شود و با مصرف آن رشد مجدد موها حاصل می شود . پس از كاشت مو اين محلول جهت فراهمي بستري بهتر براي رويش گرفتها مورد استفاده قرار مي گيرد.
برخي افراد نگراني از ريزش موها پس از قطع ماينوكسيديل يا فيناسترايد دارند. بايد با قطعيت گفت كه قطع مصرف اين داروها پس از يك دوره ي چندين ماهه پس از كاشت مو منجر به ريزش موهاي كاشته شده نمي شود.
دكتر قاسمي پس از كاشت مو معمولا تمامي موارد فوق را جهت بهبود ترميم زخمها تا مدت دو هفته و درمانهاي كمك رويش گرفتها را تا مدت حداقل شش ماه تجويز مي كنند.

درباره drghasemi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 2 × 1 =