فهرست

سوالات متداول درباره کاشت ابرو

اگر قصد کاشت ابروهای خود را دارید اما به دلیل اینکه اطلاعات کامل و جامعی در رابطه با این روش پیوند مو ندارید دچار شک و تردید هستید، دکتر علی قاسمی متخصص کاشت مو،ابرو و مژه   به سوالاتی که متداولا بیماران و مراجعین از وی می پرسند و جزء دغدغه های آنها محسوب می شود، پاسخ داده است . شما نیز می توانید برای رسیدن به پاسخ بسیاری از سوالات خود در این مقاله با ما همراه باشید.

کاشت ابرو

آیا جراحی کاشت ابرو دائمی می باشد؟

بله، در جراحی کاشت و پیوند ابرو پزشک متخصص، پیاز مو را از ناحیه پشت سر خود فرد به روی ابروها انتقال می دهد، لذا مویی که در آن ناحیه رشد می نماید پیاز موی سر می باشد،طبیعتا موی ابرو رویشی مانند موی سر با همان فرم و همان ضخامت خواهد داشت، البته جهت رویش و خواب ابروها،تبحر و مهارت پزشک متخصص و تیمی  که کار کاشت ابرو را انجام می دهند بسیار تاثیرگذار می باشد. بطور کلی می توان گفت که پیوند ابرو از پشت سر خود فرد انجام می گیرد و اگر آسیبی به پیاز مو وارد نگردد موهای پیوند داده شده برای همیشه روی قسمت ابروها باقی خواهد ماند.

کاندیدای کاشت و پیوند ابرو چه کسانی هستند؟

کاشت و پیوند ابروکاندید خاصی نیاز نیست، هر فردی بنا به هر دلیلی دارای ابروی کم پشت مادر زادی باشد ویا به دلیل بیماری و مصرف داروهای خاص دچار ریزش ابرو شده باشد  وهمچنین دستکاری هایی مانند اصلاح و انواع تتوهای ابرو سبب آسیب به ابروهای وی شده باشد، می تواند کاندیدای مناسبی برای کاشت ابروباشند، البته شرط دوم در کاشت ابرو صاف بودن یا موج دار بودن موی سر می باشد، یعنی  کسانی که موهای سرشان مجعد می باشد کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو نمی باشند.

و همچنین هیچگونه  محدودیت سنی نیز ندارد و افراد در هر بازه سنی که هستند و از کم پشتی ابروهای خود راضی نیستند می توانند اقدام به کاشت ابرو نمایند، اما لازم است حتما در صورت داشتن بیماری یا مشکل، حتما قبل از اقدام به جراحی پیوند ابرو،با پزشک متخصص خود مشورت نموده و موضوع را درمیان بگذارید.

آیا ریزش مو و ابروها نشان دهنده بیماری در افراد می باشد؟

علل و عوامل ریزش موها متفاوت می باشد، کم پشتی مادرزادی، آسیب دیدگی های ابرو مانند ضربه،تتو و برخی بیماری ها مانند کم کاری تیروئید، فقر آهن بصورت شدید وهمچنین کمبود پروتئین و ویتامین ها نیز از علل ریزش ابرو می باشند،از دیگر عواملی که موجب ریزش ابروها می گردد برخی بیماری های پوستی می باشند که برخی مناطق پوست را درگیر می کنند و موجب ریزش موی ابرو یا موی سر فرد می گردند.

بنابراین توصیه می گردد برای جویا شدن از مشکل پیش آمده و رفع آن حتما به یک متخصص پوست ومو وزیبایی مراجعه نمایید.

طاسی چیست؟

خالی شدن یا کم پشت شدن تارهای مو در ناحیه ای از سطح پوست(ابرو، سر ، ریش و سبیل و…) را طاسی می گویند، این عارضه انواع مختلفی دارد و در آقایان بیشتر از خانم ها رخ می دهد.

آیا در بین ابروها زخم یا سوراخهایی ناشی از کاشت باقی می ماند؟

خیر، به هیچ وجه! دستگاه مورد استفاده برای کاشت ابرو دارای سر سوزن های بسیار ظریفی می باشند وهر پیاز یا گراف مو در داخل این مسیرهایی که توسط سر سوزن ها درپوست باز می گردد کاشته می شود، به همین دلیل آثاری ناشی از زخم و… نخواهد داشت، البته لازم است اضافه گردد بسته به نوع پوست افراد؛ ممکن است برخی از پوست ها آثاری نامشخص در آن ناحیه داشته باشند که در فاصله بسیار نزدیک قابل رویت می باشد، اما بطور کلی کاشت ابرو آثاری ناشی از کاشت و سوراخ های ایجاد شده از خود بجای نخواهد گذاشت.

 

برای افزایش زیبایی و همچنین حفظ آن امروزه روش های متعددی وجود دارد. از جمله این روش هایی که دکتر علی قاسمی به شما توصیه می کنند کاشت مو طبیعی می باشد.برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص کاشت مو،ابرو ومژه می توانید با شماره های ۷-۴۴۲۷۷۱۹۶ تماس حاصل نموده و همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

آیا تفاوت بین موهای طبیعی ابروی خود فرد با موهای کاشته شده قابل تشخیص می باشد؟

خیر، موهای کاشته شده با استفاده از روش پیوند ابرو نه تنها هیچ تفاوتی با سایر موهای ابروی شخص ندارد بلکه کاملا مشابهت دارد و قابل تشخیص نمیباشد.

چه تکنیک هایی برای کاشت ابرو وجود دارد؟

تنها تکنیکی که برای کاشت ابرو توصیه می گردد، تکنیک FUT  می باشد، اگر چه شاید برخی افراد برای کاشت ابرو تکنیک FIT یا برداشت تک تک موها را مطرح کرده اند، اما باید گفت که تکنیک FIT به دلیل اینکه بداشت پیار مو از پشت سر بصورت تکی و دانه ای مستلزم کوتاه کردن شدید موهای پشت سر می باشد، در این روش خواب ابروها خیلی مشخص نیست و نتیجه کار مطلوبی به دست نخواهد آمد، لذا تنهائتکنیک مناسب برای کاشت ابرو، تکنیک FUT می باشد، در این روش پزشک باریکه نازکی از پوست پشت سر به طول مورد نیاز(حدودا ۵تا۷ سانتی متر) برمی دارد وپوست آن ناحیه از پشت سر را با بخیه های ظریف به هم نزدیک کرده و پیازموهای خارج شده در زیر میکروسکوپ تحت CUT قرار می گیرند و پیازهای مو جداسازی شده و در مرحله آخر در قسمت ابرو عملیات کاشت انجام میگیرد.

شایع ترین علت ریزش ابرو چیست؟

متاسفانه در کشور ما شایع ترین علت ریزش ابروها، که اغلب کاندید کاشت ابرو می شوند تتوی ابرو می باشد که امروزه در بین خانم ها رایج شده و آسیب های جدی به ابروی خانم ها وارد می کند.

آیا بیمار در حین عمل پیوند ابرو درد احساس می نماید؟

خیر، در روش پیوند ابرو پزشک متخصص برای اینکه بیمار اذیت نشود و درد حس نکند از بی حسی موضعی بهره می برد، از این رو تکنیک  کاشت ابرو تکنیک دردناکی محسوب نمی گردد، چرا که با تزریق بی حسی موضعی قبل از کاشت باعث می شود در زمان عملیات کاشت هر دو ابرو بی حس باشند و بیمار هیچگونه دردی حس نمی کند، اما این تکنیک زمانبر و بسیار ظریفی می باشد که می توان گفت زمانی که صر کاشت دو ابرو صرف می گردد تقریبا حدود ۶ ساعت زمان صرف می گردد.

آیا در ناحیه مورد نظری که از آنجا تارهای مو جهت کاشت برداشته می شود دچار اسکار یا کچلی می گردد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که چون یک نوار مو از ناحیه پشت سر برداشته می شود، ممکن است آثاری داشته باشد اما در مجموع هرچه بخیه ای که در پشت سر زده می شود با نخ ظریف تر و بخیه های ریز تر کار شود نتیجه بهتر است، ضمن اینکه پوست برخی از افراد هم نتایج ترمیم بسیار خوبی دارد، در بدترین حالت ممکن است اگر در زیر موها بگردید می توانید آثاری از آن را پیدا نمایید.

 

چه تعداد مو لازم است تا پیوند ابرو انجام شود؟

میزان برداشت مو بستگی با توجه به تشخیص پزشک متخصص کاشت مو و برحسب میزان تراکم موهای موجود در ناحیه ابرو می باشد، تعداد موهای مورد استفاده برای پیوند و کاشت ابرو طبیعتا در بین افراد متغیر می باشد و بستگی به این موضوع دارد که کدام ناحیه از ابرو احتیاج به کاشت داشته باشد که آیا کاشت ابرو کامل است یا نیمه و دم ابرو احتیاج به کاشت دارد، نکته دیگر ی که در کاشت ابرو مورد اهمیت است میزان پهنی، نازکی و بلندی ابرو می باشد، به همین دلیل تعداد موهای مورد استفاده در ابروها متغیر است اما در مواردی که کاشت ابرو بلند یا نسبتا پهن گرفته شده باشد می توان بر روی هر ابرو تا ۵۰۰ تار مو هم پیوند انجام شود.

چه خطرات و عوارضی پس از کاشت ابرو وجود دارد؟

کاشت و پیوند ابرو کاری بسیار ظریف می باشد که اگر بدست پزشک و تیم معتبری انجام نگیرد ممکن است نتیجه کار به لحاظ زیبایی مطلوب نباشد خصوصا رعایت جهت ابروها در قسمتهای مختلف ابرو وهمچنین خواب مناسب آن در نتیجه نهایی کاشت ابرو بسیار مهم است، جراحی کاشت ابرو نیز مانند هر نوع جراحی دیگر ممکن است احتمالاتی مثل ورم، کبودی وعفونت و..وجود داشته باشد که با تجویز آنتی بیوتیک پس از کار این ریسک تقریبا به صفر می رسد، در غیر اینصورت عارضه دیگری وجود دارد.

پس از کاشت ابرو چقدر زمان لازک است که دوره نقاهت پایان یابد؟ دوره بهبودی چیست؟

دوره بهبودی ونقاهت در افراد مختلف متفاوت است اما به طور کلی باید گفت که حدودا یک هفته برای رسیدن به زمان بهبودی زمان لازم است در طی این دوران در داخل ابروها که پوسته های زیادی ایجاد شده است به مرور از بین می روند و لکه های صورتی رنگی برجای میگذارند که هیچ جای نگرانی وجود ندارد چرا که پس از چند هفته هیچ زخم، لکه و اثری در این ناحیه مشاهده نمی گردد.لذا توصیه می گردد به منظور بهبود  التهابات در این ناحیه در این مدت (یک هفته تا ده روز)از دستکاری روی ابروها پرهیز شود.

چه فصلی برای کاشت مو وابرو بهتر است؟

از نظر علمی و پزشکی فصل های مختلف فرق زیادی در اقدام افراد به کاشت مو نخواهد گذاشت.

آیا امکان اصلاح مجدد ابروها پس از کاشت وجود دارد؟

بله ؛ اگر بیمار از مدل و حالت ابروهای خود راضی نباشد می تواند مجددا حالت ابروهای خود را اصلاح نماید.

 

مقالات مرتبط 

انواع روش های کاشت مو

کاشت مو طبیعی

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

بهترین روش کاشت مو

ریزش مو بعد از کاشت مو

اگر شما کاربران گرامی به دنبال یک مرکز کاشت مو در صادقیه هستید ما می توانیم لینک مربوطه را به شما پیشنهاد کنیم.همچنین جهت دیدن نمونه کارهای ابرو توسط دکتر علی قاسمی به لینک مراجعه نمایید.

 

 

درباره drghasemi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 20 + بیست =

Call Now Button