عمل کاشت مژه

عمل کاشت مژه یکی از مواردی است که امروزه بسیاری از افراد به دلیل زیبایی بیشتر و یا آسیب هایی که به مژه های آنها وارد شده تمایل دارند انجام دهند .

از عمل کاشت مژه چه می دانید ؟

آیا بعد از عمل کاشت مژه به ترمیم نیاز است؟

در این مقاله می خواهیم به صورت کامل در مورد عمل کاشت مژه صحبت کنیم .

برای افزایش زیبایی و همچنین حفظ آن امروزه روش های متعددی وجود دارد. از جمله این روش هایی که دکتر علی قاسمی به شما توصیه می کنند کاشت مژه طبیعی می باشد.برای دریافت مشاوره و راهنمایی در این خصوص می توانید با شماره های ۷-۴۴۲۷۷۱۹۶ تماس حاصل نموده و همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تفاوت عمل کاشت مژه با اکستنشن مژه

 • کاشت مژه طبیعی تفاوت های زیادی با اکستنشن مژه دارد در اکستنشن از مژه مصنوعی استفاده می شود وبا چسب آن را می چسبانند .مژه مصنوعی یا به صورت یک تیکه است یا به صورت تارهای مصنوعی روی مژه چسبانده می شود. به هر صورت در اکستنشن مژه از چسب استفاده میشود .

به دلیل استفاده از چسب و فشار وارد شده  بر روی مژه های طبیعی اگر کسی به صورت دائمی بخواهد از این روش استفاده کند منجر به آسیب مژه های طبیعی می شود  به گونه ای که مژه های فرد دچار کم مویی یا کچلی شود .در بعضی موارد فردی که از روش اکستنشن مژه استفاده می کند امکان دارد به چسب حساسیت داشته باشد که در نتیجه به مرور دچار ضخیم شدگی پوست پلک می شود به همین دلیل  اگر اکستنشن مژه فقط برای یک سری از مراسم ها به مدت کوتاه باشد مشکلی ندارد ،در غیر این صورت دکتر پوست و مو به هیچ وجه توصیه نمی کند.

 • کاشت مژه طبیعی: انتقال پیاز مو طبیعی سر که از پشت سر برداشته می شود و روی لبه پلک به صورت ظریف گذاشته می شود.طبیعتاً موی طبیعی است و نیازی به چسب نیست و برای همیشه رویش دارد و به صورت دائم باید کوتاه شود.

طبیعتاً حسن ها و اشکالات خودش را می تواند داشته باشد و اگر انتخاب پزشک درست باشد کاری علمی و تائید شده ای است .

کاشت مژه طبیعی توسط دکتر علی قاسمی

کاشت مژه طبیعی توسط دکتر علی قاسمی

آیا عمل کاشت مژه نیاز به ترمیم دارد ؟

در مطب دکتر علی قاسمی در یک جلسه کاشت مژه انجام می شود و روی هر پلک حدود ۵۰ تار مو کاشته می شود. تار موها از قسمت خارجی پلک شروع می شود و تا نزدیکی های قسمت داخلی پلک کاشته می شود معمولاً این تعداد کافی است البته لازم است بعد ازکاشت یک زمان ۶ الی ۹ ماهه داده شود تا مژه ها در بیایند و پیاز مو مانند هر کاشت موی دیگر پا بگیرد.

همان طور که می دانید مژه ها به صورت موقت بعد از عمل کاشت مژه می ریزد و بعد از ۶ الی ۹ ماه رویش مژه کامل می شود.معمولاً این تعداد کافی است و نیازی به ترمیم نیست

 • برخی افراد تمایل دارند تعداد بیشتری تار مژه کاشته شود که در این صورت در جلسه ی دوم بعد از ۹ ماه کاشت مجدد مژه انجام می شود
 • افرادی که آسیب دیدگی لبه پلک دارند به دلیل تصادف و یا آسیب دیدگی و …  منجر به عدم رویش مژه شده است در این گونه افراد نیاز به ترمیم وجود دارد.

آیا عمل کاشت مژه را همه ی افراد می توانند انجام دهند ؟ یا محدودیت دارد ؟

در کاشت مژه ما چند موضوع داریم که استفاده همگانی از کاشت مژه را محدود می کند.

 • رشد زیاد موهای کاشته شده است. موهای کاشته شده هر سه روز به صورت یک میلیمتر رشد دارد طبیعتاً این مژه های کاشته شده به فاصله ی ۵ تا ۷ روز یک بار باید کوتاه شوند.
 • پیاز مو از پشت سر برداشته میشود و روند سفید شدنش همانند موی سر است به همین دلیل افرادی که در سن بالا کاشت مژه انجام می دهند باید دائماً با ریمل یا رنگ مو رنگ کنند.
 • یک مقدار ناهمگونی نسبت به مژه های طبیعی وجود دارد و نیازمند این است که یا کوتاه تر نگه داشته شوند و یا با ریمل و فرمژه فرم داده شود .

  کاشت مژه طبیعی توسط دکتر علی قاسمی

  کاشت مژه طبیعی توسط دکتر علی قاسمی

آیا بعد از عمل کاشت مژه نیاز به مراقبت  است ؟

نگهداری در دو هفته ی اول بعد از عمل کاشت مژه

مانند هر کاشت دیگر دو هفته ای اول زمان بسیار حساسی است  و باید از گرفت های کاشته شده مراقبت کرد

 • دستکاری نباید شود
 • درمعرض گرمای زیاد نباید بدن قرار بگیرد
 • ورزش خیلی سنگین را توصیه نمی کنیم
 • افراد نباید دراین دو هفته سیگار بکشند .

نگهداری در مواردی که رشد مژه کامل شده است

 • فرم دادن مژه با فرمژه و یا ریمل زدن
 • رنگ کردن مژه در افرادی که مژه های آن ها بر اثر سن سفید می شود
 • کوتاه کردن مژه به صورت مرتب

نتیجه عمل کاشت مژه

کاشت مژه بیشتر مناسب افرادی است که به دلیل آسیب دیدگی، مژه های خود را از دست داده اند و یا افرادی که دارای مژه های بسیار کوتاهی هستند.

برخی از خدمات دکتر علی قاسمی

کاشت مو

کاشت مژه

کاشت ابرو

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم . با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی دکتر علی قاسمی .

درباره drghasemi

2 دیدگاه در عمل کاشت مژه
 1. سلام دکتر جان هزینه ی عمل کاشت مژه چقدر است ؟


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 7 + ده =

Call Now Button