مراحل رشد موی سر بعد از کاشت مو

افراد زیادی به دلیل کم پشت بودن و یا ریزش کامل موهایشان اقدام به کاشت مو می کنند. ریزش موها به خصوص در مردان میانسال شایع بوده و این افرد با ریزش موی شدید رو به رو می شوند و بعد از مدتی تمام یا قسمتی از سرشان خالی از مو می گردد. خوشبختانه امروزه روش های کاربردی زیادی برای کاشت مو وجو دارد که می تواند به نتایج مطلوبی منتهی شود.

مراحل رشد موی سر بعد از کاشت مو

مراحل رشد موی سر بعد از کاشت مو

نکات مهم در کاشت مو

کاشت مو سر نیازمند مراقبت هایی است و بیمار باید به دقت این موارد توصیه شده توسط متخصص را انجام دهد. در ادامه مراحل رشد مو تشریح شده است که دانستن آن ها باعث می شود که فرد روند درمانی بهتری را سپری کند.

رشد موها بعد از کاشت شروع می شود و این زمان از نظر مراقبت مهم ترین دوره به شمار می آید.  در روزهای اول تا پنجم، بیمار در قسمت پیشانی و پشت سر به دلیل آنکه موها از آن قسمت برداشت شده اند، دچار ورم خواهد شد و قرمز شدن پوست سر به خاطر بریدگی‌های ریزیست که برای کاشت موهای جدید ایجاد شده است. این قرمزی یک تا دو هفته بعد از جراحی برطرف خواهد شد.

در روزهای ششم تا ده ام بعد از برطرف شدن قرمزی و التهاب پوست، یک پوسته ریز در محل هر یک از واحدهای فولیکولی کاشته شده،تشکیل می‌ گردد. این پوسته های ریز توسط متخصص با شستشوی کامل گرافت‌های مو و سپس مالش ملایم آن‌ها به روش صحیح، برداشته می شوند. بعد از گذشت روز دهم عمل، موهای کاشته شده شبیه به موی کوتاه شده خواهند بود.

موهای کاشته شده طی یک هفته چند میلیمتر رشد می کنند، ولی در روز ۱۴ وارد مرحله استراحت شده و بعضی از آن ها شروع به ریزش می کنند. این ریزش نگران کننده نیست چرا که یک فرایند نرمال بوده و  قسمتی از چرخه طبیعی رشد موهاست. در واقع واحد فولیکولی و پیاز مو کاملاً سالم بوده و تنها ساقه ها می ریزد. با گذشت زمان یک تار موی جدید از درون آن‌ها رشد خواهد کرد. گاهی هم پیش می آید که برای برخی از بیماران اصلا این ریزش پیش نمی آید و با اصطلاح وارد مرحله تلوژن نمی شوند.

اواخر ماه اول بعد از کاشت مو، فولیکول‌ها در چرخه طبیعی رشد، دوباره وارد فاز استراحت می‌شوند. طول این مرحله استراحت می‌تواند متفاوت باشد. در این مرحله مقدار موهایی که روی سر وجود دارد، دقیقاً مشابه با زمان قبل از انجام عمل است.

موهای جدید معمولاً در ماه دوم تا چهارم شروع به بیرون آمدن می کنند. در برخی از بیماران، رشد موهای جدید به فاصله کوتاهی بعد از بیرون آمدن مو شروع می‌شود، اما در برخی دیگر موها دیرتر شروع به رشد می‌کند.

بعد از گذشت ماه چهارم بعد از کاشت، مقدار قابل‌ ملاحظه‌ای از موهای جدید در محل پوست سر دیده می‌ شوند. حدود ۸۰ درصد از رشد موهای کاشته شده، در سال اول حاصل در سر ظاهر می شوند. این موها ممکن است اندکی فر خورده به نظر آیند و آن به خاطر زخم‌های بسیار ریزی است که در محل کاشت پیاز مو ایجاد شده است که به مروز زمان این حالت موها به حالت طبیعی خود تغییر می کند.

در آخر توصیه می شود در طول روند درمان بعد از کاشت مو، تحت نظر یک متخصص کاشت مو باشید تا از هرگونه آسیبی که می تواند به رشد فولیکول های مو وارد شود جلوگیری به عمل آید.

برخی از خدمات دکتر علی قاسمی :

کاشت مو

کاشت ابرو

لیپوماتیک

لیفت صورت با نخ

جراحی پلک

و…

درباره drghasemi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 14 − 9 =