موهای چرب

برای هر انسانی داشتن موهای چرب ، کدر ، چسبان و ناخوشایند دردسرساز خواهد بود . شستشوی مرتب آنها شاید راه حل مناسبی به نظر بیاید ولی در مدت طولانی شرایط را سخت تر خواهد کرد و میتواند آزار دهنده باشد. در این مقاله به موضوع ”  موهای چرب ” خواهیم پرداخت.

 

موهای چرب

موهای چرب

 

موهای چرب

فعالیت بیش از حد غدد سباسه میتواند عاملی باشد بر داشتن موهای چرب ، این فعالیت برای محافظت از پوست در مقابل تهاجمات میباشد. هنگامی که این غدد بیش از حد فعالیت‌ کنند و از کنترل خارج شوند  ، تمام طول موها چرب خواهند شد. بنابراین برای بهبود کردن این شرایط ، عموما به شستن عمیق موها اقدام می‌کنند ، اما این کار اشتباه میباشد. هر گونه حمله ای به پوست، غدد سباسه را تحریک می‌کند و آنها هم به نوبۀ خود فعالیت شان را دو برابر خواهند کرد.

 

زدن شامپو

از نظر اکثر مردم بهترین راه حل جهت مقابله با موهای چرب ، استفاده از شامپو می باشد. البته فرمول های مخصوصی می‌توانند مفید واقع شوند، اما مد نظر داشته باشید که، این فرمول هها هم مانند محصولات فعال دیگر، نباید بیش از حد مورد استفاده قرار بگیرند. توصیه میشود یک شامپوی روزانه ، با PH خنثی را استفاده نمایید . روشی که با استفاده از آن موهای تان را می‌شویید میتواند در چرب مو تاثیر گذار باشد.

مالیدن سر به آهستگی، برای تمیز شدن آن ، کفایت خواهد کرد زیرا ماساژ پوست سر غدد سباسه را تحریک میکند . توصیه دیگر این میباشد که ماندن شامپو بر روی سر بیشتر از یک دقیقه به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. بهتر است موها را بشویید، سپس آب کشی نمایید.

 

برای درمان موهای چرب عصارۀ  گیاهان زیر نیز توصیه می‌شوند :

  • عصاره گیاه سدر.
  • عصاره گیاه سرو.
  • عصاره گیاه اکالیپتوس حاوی جوهر نعناع خشک.
  • عصاره سرو کوهی.
  • عصاره برگ بو.

 

چند قطره عصارۀ گیاهی را در یک بطری یک لیتری که پر از آب شده، بریزید، سپس به خوبی تکانش دهید تا مخلوط شود سپس آن را روی تمام موهای تان بپاشید.فایدۀ این عصاره های طبیعی این میباشد که حاوی مواد مراقبتی نیستند: فقط کافی است عصارۀ این گیاهان را به آخرین آبِ آبکشی موهای تان اضافه کنید.

 

منتظر نظرات و پيشنهادات شما عزيزان هستيم

با تشکر مديريت سايت دکتر قاسمی

درباره drghasemi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • دو × چهار =