فهرست

کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟
کل پروسه کاشت ابرو با بی‌حسی موضعی و بدون درد انجام می‌گیرد. البته به دلیل ظرافت کار اصولا کاشت ابرو به ۷-۵ ساعت زمان نیاز دارد.

مراحل کاشت ابرو به ۳ قسمت تقسیم می‌شود:
۱) برداشت گرفت (پیاز مو) از پشت سر
۲) نگهداری گرفت‌ها
۳) انتقال و کاشت گرفت‌ها به ناحیه ابرو
برداشت گرفت از پشت سر با تکنیک Fut انجام می‌ گیرد، یعنی پس از انجام بی‌حسی موضعی باریکه‌ای حدود طول ٧ سانتی متر و عرض ٨/. سانتی‌متر از پوست پشت سر خارج می‌شود. این نوار برداشته شده جهت جدا کردن گرفت‌های تک مویی در اختیار تکنیسین cut گروه قرار می‌گیرد. وی زیر میکروسکوپ با دقت پیازهای موی تکی را جهت کاشت ابرو جدا می‌کند. قسمت پشت سر به ظرافت توسط پزشک و با نخ بخیه ظریف ترمیم می‌شود.
گرفت‌هایی که توسط تکنیسین کات جدا می‌شوند بایستی در سرم سالین خنک نگهداری شوند. گرفت‌ها در محیط سالین خنک تا ساعت‌های طولانی زنده می‌مانند. در مرحله سوم این گرفت‌ها به صورت تک تک و با ظرافت بسیار بالا در قسمت طراحی شده جهت ابرو کاشته می‌شوند.
برای کاشت گرفت‌ها از سر سوزن‌های ظریف استفاده می‌شود. جهت موهای ابرو در بخش‌های مختلف ابرو متفاوت است. در بخش دم ابرو جهت ابروها رو به پایین و بسمت دم ابرو است. در بخش تنه ابرو موهای بالایی جهتي رو به پایین و موهای پایینی جهتي رو به بالا دارند و این موضوع باعث روی هم خوابیدن موها در قسمت تنه و پرپشت‌تر شدن ابروها می‌شود. در بخش تاج ابرو، جهت موها اصولاً رو به بالا است که این موضوع موقع کاشت باید رعایت شود. بدیهی است جهت رو به بالای موها در قسمت تاج ابروها باعث ظاهر کم‌پشت‌تر در تاج ابروهای طبیعی می‌شود.
علاوه بر رعایت جهت موها موقع کاشت، گرفت‌ها نیز باید تا حد امکان روی پوست خوابانده شوند. موقع باز کردن مسیر با سر سوزن به این نکته توجه می‌شود تا ابروها حالت خوابیده روی پوست داشته باشند.

طراحی ابروها:
موضوع طراحی ابرو موضوع حساسی به خصوص برای بانوان است. اصولی چند برای طراحی ابروها با توجه به فرم صورت وجود دارد اما اگر مراجعین خانم طرح مورد نظر و دلخواه خود را می‌دانند، در این مورد می‌توانند طراحی را در یک آرايشگاه انجام دهند و یا آن را خود طراحی نمایند. در حالت سوم این طراحی در روز کاشت و توسط پزشک صورت می‌گیرد.
ابروها را می‌توان با طرح کشیده و مستقیم، هشتی شکل و یا هلالی طراحی کرد. پس از چک کردن قرینگی طول و عرض ابروی دو طرف ، کار بی‌حسی ابروها با سرنگ و سر سوزن ظریف انجام می‌شود.

مدت زمان کاشت ابرو چقدر است؟
کاشت ابرو طی یک جلسه انجام می‌شود و در موارد کاشت ابروی کامل به زمانی حدود ۸-۶ ساعت نیاز است. در مواردی که بخش‌هایی از ابرو نیاز به کاشت داشته باشند، این زمان کوتاه‌تر است.

ابروهای کاشته شده چه موقع رویش کامل پیدا می‌کنند؟
ابروهای کاشته شده تا زمان دو هفته نیاز به مراقبت دارند تا آسیبی به آنها وارد نشود. معمولاً ابروهای کاشته شده پس از این زمان شروع به ریزش می‌کنند و از حدود ماه سوم رویش مجدد آنها آغاز می‌شود. کامل شدن رویش ابروها به زمانی حدود ۷-۶ ماه نیاز دارد.

تا چه مدت ظاهر ابروهای کاشته شده غیرطبیعی است؟
التهاب ناشی از کاشت ابرو تا حدود یک هفته وجود دارد و در برخی افراد تورم و بعضاً مختصر کبودی ممکن است زیر ابروها وجود داشته باشد. تا حداکثر یک هفته این آثار التهابی برطرف خواهد شد.

آیا کاشت ابرو عوارضی دارد؟
کاشت ابرو جزو کارهای بسیار امن و کم عارضه است. مهمترین موضوع در کاشت ابرو، رویش ابروها به صورت طبیعی و مناسب است. موهای فر و مجعد مناسب کاشت ابرو نیستند چون ابروها ظاهر یکدست نخواهند داشت. رعایت خواب، جهت و تراکم ابروها بسیار مهم است تا نتیجه ي کار ، ابرویی زیبا و یکدست باشد.
آیا بعد از کاشت ابرو می‌توان آنها را رنگ کرد؟
رویش مجدد ابروها از ماه سوم به بعد شروع می‌شود و رنگ کردن ابروها پس از رویش کامل اشکالی ندارد. اصولاً ابروهای کاشته شده به صورت هفتگی نیاز به کوتاه کردن موها دارند.

چه افرادی کاندید کاشت ابرو هستند؟
هر فردی که ابروهای کم پشت دارد و یا ابروهایش به هر دلیلی از بین رفته است، می‌تواند کانديد کاشت ابرو باشد و شروط زیر وجود دارد:
۱) ابرو به دلیل بیماری پوستی نریخته باشد.
۲) بیماري مزمن ناتوان کننده وجود نداشته باشد.
۳) اختلالات انعقادی وجود نداشته باشد.
۴) موی سر مجعد و فر نباشد.

اقدامات قبل از کاشت ابرو چیست؟
قبل از انجام کاشت ابرو لازم است آزمایشات روتین توسط فرد انجام شود. مصرف داروهای زیر از ۵ روز قبل قطع شود: آسپرین، بروفن، دیکلوفناک، ویتامین E و داروهای گياهي.

مراقبت‌های پس از کاشت ابرو چیست؟
پس از کاشت ابرو اصولاً پانسمان روی ابروها گذاشته می‌شود اما ضروری نیست. در صورتی که فرد بتواند مراقب ابروهای کاشته باشد، پانسمان صورت نمی‌گیرد:

۱) تا ۲ هفته از دستکاری ابروها پرهیز کنید.
۲) طی چند روز اول با زاویه ۴۵ درجه سر و تنه بخوابید.
۳) تا ۴۸ ساعت به ابروها آب نزنید.
۴) استفاده از هدبند تا ۱۰ روز روی ابروها مناسب است. هدبند نبايد پرزدار و از جنس کاموا باشد.
۵) در صورت رشد ابروها می‌تونید آرام با قیچی آنها را کوتاه کنید.
۶) بعد از ۴۸ ساعت می‌توانید استحمام کنید اما استفاده از آب داغ و فشار مستقیم دوش روی ابروها ممنوع است.
۷) بعد از ۴۸ ساعت با کف صابون بچه می‌توانید صورت را آرام بشویید.
۸) تا ۲ هفته از ورزش سنگین، سونا ، سیگار و قلیان پرهیز نمایید.​

درباره drghasemi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهار × 1 =

Call Now Button