کاشت ابرو – کاشت ابرو طبیعی

ابروها بخش مهم و پر طرفداری در صورت هستند. بعد از کاشت مو ،کاشت ابرو پر خواهان ترین کاشت موی طبیعی است. کندن اختیاری ابروها به منظور نازک کردن پهنای ابرو ، تاتوی ابرو که در جامعه ما رواج زیادی پیدا کرده ، از جمله مهمترین عوامل از دست رفتن دائمی ابروها هستند.سایر علل از بین رفتن ابروها عبارتند از : کندن عصبی ابروها ( تریکوتیلومانیا ) ، کم کاری تیروئید ، کم پشتی ژنتیکی ، ضربه ، و آلوپسی آرئاتا . ضربه حتی میتواند باعث کاهش رنگدانه ابروها شود و به این طریق نمای ظاهری ابروها را کمرنگ تر کند.

برای افزایش زیبایی و همچنین حفظ آن امروزه روش های متعددی وجود دارد. از جمله این روش هایی که دکتر علی قاسمی به شما توصیه می کنند کاشت ابرو طبیعی می باشد.برای دریافت مشاوره و راهنمایی در این خصوص می توانید با شماره های ۷-۴۴۲۷۷۱۹۶ تماس حاصل نموده و همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تمام افرادی که فاقد ابرو هستند یا ابروهای بسیار نازک و کم پشت دارند می توانند تحت کاشت ابرو قرار گیرند. روشهای کاشت ابرو در زمره اولین شیوه های کاشت مو هستند که در نیمه اول قرن بیستم معرفی شده اند. بهترین فولیکول ها برای کاشت در محل ابرو ، فولیکول های سر هستند و در این میان کسانی که موی سر صاف تا کمی حالت دار دارند ، بهترین انتخاب ها برای کاشت ابرو هستند. موهای مجعد و خیلی حالت دار مناسب کاشت ابرو نیستند.
محل قرارگیری ابروها در آقایان اصولا افقی و روی لبه استخوانی حدقه چشم است و در خانمها از این لبه استخوانی  فاصله گرفته و قوس می زند.ابروها به سه قسمت تقسیم می شوند، تاج ،  تنه ، و دم .جهت موها در قسمت تاج ابرو عمودی تر است در حالیکه موهای تنه ابرو حالت تو هم رفته دارند طوریکه موهای بالا کمی زاویه به سمت پایین دارند و موهای پایین کمی زاویه رو به بالا. تاج ابرو حالت گرد یا چهار گوش می تواند داشته باشد. در قله قوس ابرو موهای ظریف بطور طبیعی وجود دارند. در قسمت دم ابرو موها تدریجا” نازک می شوند تا به انتها برسند.

**** ویدئو کاشت ابرو توسط دکتر علی قاسمی ****

گرف های لازم برای کاشت ابرو از کجا گرفته می شود ؟

برای کاشت ابرو گرف ها را از پیازهای موی سر بر می داریم ، در واقع از همان  پشت سر که اصولاً بانک مو برای کاشت مو است .

روش برداشت در مورد کاشت ابرو روش FUT است .برای این که گرفت ها موی بلند تری داشته باشند و بتوانیم خواب موها را موقع کاشت به صورت دقیق متوجه شویم و بتوانیم مناسب خواب ابرو آن ها را بکاریم از روش FUT یا برداشت نواری استفاده می کنیم. اصولاً از یک نواری از پوست سر به طول حدود ۶ سانت و عرض حدود  ۸ میلیمتر برداشته می شود و سپس بخیه های بسیار ظریفی خورده می شود و پیازهای موی این قسمت ها زیر میکروسکوپ جدا می شود. در واقع گرفت های تک موی ظریف از آن ها جدا می شود و در مرحله ی بعد این گرفت های تک مویی روی ابرو به طریق ظریفی کاشته می شود .

کاشت ابرو

کاشت ابرو

آیا کاشت ابرو نیاز به تکنیک خاصی دارد ؟

کار کاشت ابرو کاری بسیار خاص و تکنیکی است و انجام آن نیاز به مهارت بالایی دارد فردی که این کار را انجام می دهد قبلاً باید حتماً در زمینه کاشت مهارت خاصی پیدا کرده باشد  تا در مرحله ی بعدی بتواند روی ابرو بتواند کار کند به دلیل این که ما در مورد ابرو باید هم جهت خواب تقعر و تحدب مو باید رعایت شود تا نتیجه باید به صورت دلخواهی دربیاید ، ضمن این که حداکثر تراکم را بتوانیم با سرسوزن های خیلی ظریف در آن قسمت رعایت کنیم .

تمامی این نکات باعث می شود که کاشت ابرو کاری بسیار تکنیکال و بسیار ظریف باشد و نیاز به مهارت و تجربه ی بالایی داشته باشد.

مدت زمان کاشت ابرو چقد است ؟

از ۵ ساعت تا ۹ ساعت زمان می برد .

کاشت ابرو چند جلسه است ؟

کار کاشت ابرو در یک جلسه انجام می شود و زمان کاشت بستگی به این که دارد که فرد تمایل دارد ابروهای بلند داشته باشد یا کوتاه ، ابروهای نازک داشته باشد یا پهن ولی در کل حداقل یک زمان برای کاشت  ۵ ساعت طول خواهد کشید و زمانی که ابرو پهن باشد تا ۸ الی ۹ ساعت زمان خواهد برد.

عوارض کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو در واقع بد کاشتن ابرو است اگر گرفت ها و پیازهای مو در خواب مناسب کاشته نشود ،اگر فردی که کار رو انجام می دهد به این نکته واقف نباشد که جهت گرفت ها یا جهت موها در قسمت تنه وتاج به چه جهتی باید کاشته شود، این موارد منجر به کاشت ابرویی می شود که خواب ابرو مناسب ندارد  و ممکن است به صورت سیخ سیخ رویش پیدا کند و شکل مناسبی نداشته باشد.

موارد دیگر وجود دارد به عنوان مثال کاشت ابرو با ابزار نامناسب انجام شود زیرا انجام شکافت ها باید با سرسوزن های ظریف انجام شود و اگر برای کاشت ابرو از تیغ هایی که برای کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد استفاده شود  ممکن است روی ابرو آثار ناهمواری ایجاد کند .

آیا کاشت ابرو درد دارد ؟

کاشت ابرو به هیچ عنوان کار دردناکی نیست چه در قسمت برداشت پشت سر و چه در قسمتی که کاشت ابرو را انجام می دهیم در هر صورت با بی حسی ظریفی که انجام می شود درد مختصری در حد تزریق دارد، آن قسمت بی حس می شود و کار انجام می شود.

فقط موضوع تایم طولانی کاشت ابرو است که این زمان به چند قسمت تقسیم می شود تا بیمار و پزشکی که کار را انجام می دهد خسته نشوند. در یک مرحله برداشت انجام می شود پس از یک آنتراکت کوتاه داریم در مرحله ی اول کاشت ابرو اول  انجام می شود و بعد از یک آنتراکت کاشت ابرو دوم انجام می شود.

آیا بعد از کاشت ابرو می توان آن ها را رنگ کرد ؟

بله هیچ تفاوتی با موی ابرو طبیعی آن منطقه ندارد در واقع اتفاقی که می افتد این است که ما پیاز مو را از قسمت پشت سر به قسمت ابرو انتقال می دهیم طبیعتاً مانند ابروی طبیعی است با این تفاوت که رشد دارد و باید در فواصل زمانی کوتاه شود و می توان در صورت نیاز رنگ کرد و مشکلی ایجاد نمی شود .

اقدامات قبل از کاشت ابرو

 • بیمار صبح روز عمل یا شب قبل از عمل دوش بگیرد
 • راس ساعت در کلینیک حضور داشته باشد
 • از داروهایی که منجر به خونریزی زیاد می شود خودداری کنید از ۵ روز قبل آسپرین ، ویتامین ، پروفن ، داروهای مسکن و … نباید استفاده شود.
 • اگر از داروهای ضد انعقاد استفاده می کنید باید با تائید پزشک متخصص  از چند روز قبل این داروها قطع شود و ضمن این که وقتی بیمار برای کاشت ابرو مراجعه می کند پزشک و متخصص کاشت هم قطعاً آزمایشاتی درخواست می دهند که باید جواب آن آزمایش ها  طبیعی باشد .

اقدامات بعد از کاشت ابرو

 • وقتی کاشت ابرو انجام می شود یک پانسمان کوچک روی آن گذاشته می شود این پانسمان طی ۴۸ ساعت بعد با مراجعه مجدد بیمار به محل کلینیک باز می شود .
 • در ۴۸ ساعت اول به بیمار توصیه می کنیم از مسکن استفاده کند البته درد چندانی ندارد ولی بیمار می تواند از مسکن استفاده کند.
 • از داروهای آنتی بیوتیک به صورت خوراکی می توانند مصرف کنند و برای این که ورم آن قسمت ها کاهش پیدا کند اصولاً توصیه می کنیم که بیمار به صورت زاویه دار ، زاویه ۳۰ تا ۴۵ درجه روی تخت دراز بکشد و از دمر خوابیدن که منجر به فشار ابروها میشود خودداری کنند.
 • بعد از اینکه پانسمان ها باز می شود تا زمان دو هفته مراقبت های خاص تری نیاز است به این صورت که از آسیب رساندن به موهای کاشت شده ، آسیب زدن به آن ها ، در معرض گرمای زیاد قرار گرفتن پرهیز شود .
 • تا دوهفته از ورزش سنگین اجتناب شود اگرچه ورزش سبک مشکلی ندارد
 • از کشیدن سیگار و قلیون خودداری کنید

نکته مهم در کاشت ابرو

موهای کاشته شده  بعد از سه هفته شروع به ریزش می کنند و رویش مجدد موهای کاشته شده از ماه سوم شروع می شود و بعد از ۶ تا ۹ ماه می توانیم شاهد کاشت کامل ابروهای خود باشیم .

برخی از خدمات دکتر علی قاسمی:

کاشت مو

کاشت مژه

کاشت ابرو

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم . با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی دکتر علی قاسمی .

 

درباره drghasemi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • پانزده + نه =

Call Now Button