کاشت مو به روش سلولهای بنیادی

در این روش سلول های بنیادی  عمل تکثیر مو را انجام خواهند داد و این سلول ها را از فولیکول های مرده جدا سازی میکنند و در نهایت در آزمایشگاه های مشخص  که مکان کشت در آن محیا میباشد به مدت یک ماه این عملیات را انجام خواهند داد . این مقاله مربوط به ” کاشت مو به روش سلولهای بنیادی ” می باشد که در ادامه درباره آن توضیح خواهیم داد .

 

کاشت مو به روش سلولهای بنیادی

 

مدت هاست علم پزشکی به این فکر افتاده که اعضای مشکل ساز بدن را خارج و بجای آن سلول جدیدی را جایگزین و نهادینه نماید که پس از تولد جایگزین سلول مرده شود . به طور کلی منشا و مبدا سلول های بنیادی سلول های جنینی و نیوپلاست است. موارد استفاده آنها در آزمایشگاه های پرورش یافته میباشد. این امر در حوزه کاشت مو هم محیا میباشد که با استفاده از سلول های بنیادی در واقع تکثیر مو انجام خواهد گرفت . این سلول ها را از فولیکول های مرده جدا سازی میکنند و در آزمایشگاه های از پیش تعبیه شده به مدت ۱ ماه  این روند را انجام خواهد داد این پروسه جهت متقارن سازی فاکتور های مشترک بین سلول های بنیای و سلول های فردی به مدت ۳ ماه به طول می انجامد .

 

دوران نقاهت بعد از کاشت مو

مشکلات بزرگی که افراد بعد از کاشت مو به روش های سنتی FIT  و FUT دچار خواهند شد میتوان به :  خونریزی های در حین عمل ، بیهوشی های  گاه و بی گاه ، بخیه و برداشت فلپ  نیز اشاره کرد . به علاوه تورم صورت و زیر چشم از دیگر مشکلاتی است که فرد باید با آن مقابله کند . با توجه به گفته برخی از بیماران که  از روش های FIT  و FUT جهت کاشت موی خود استفاده می کردند ، حداقل ۲ الی ۳ هفته به علت جراحت و خونریزی و دردهای متوالی خانه نشین شده اند .ولی در روش کاشت مو به صورت SUT هیچ یک از عوارض حین عمل کاشت مو مانند: جراحی ، بیهوشی ، خونریزی و … را نخواهد داشت . و نکته مهم در این روش این است که هیچ دوران نقاهتی وجود نخواهد داشت و فرد می تواند فردای  کاشت موی خود بدون هیچ تورمی به سرکار رفته و طبق روال گذشته به کار خود ادامه دهد .

 

منتظر نظرات و پيشنهادات شما عزيزان هستيم

با تشکر مديريت سايت دکتر قاسمی

درباره drghasemi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 1 × 3 =