کاشت مژه – کاشت مژه طبیعی

مژه ها ساختار مهمی به لحاظ زیبایی و عملکرد در چشمها و صورت هستند . مژه ها از چشم ها در مقابل گرد و غبار محافظت می کنند و همچنین با پر رنگ کردن خط چشم ها زیبایی و جوانی بیشتری به چشم ها می بخشند . کم بودن تراکم، طول و قطر مو در مژه ها باعث می شود که آنها کم پشت به نظر برسند . این مشکل به دلایل مختلفی ایجاد می شود.

کاشت مژه

کاشت مژه

روشهای مختلفی برای بهبود وضعیت مژه ها پیشنهاد می شود، از جمله این راهها استفاده از مژه مصنوعی یا اکستنشن مژه و ریمل است . همچنین چند سالی است که دارویی بنام  Latisse  محلول ۳%  ( Bimatoprost )توسط FDA برای تقویت مژه معرفی و تایید شده است .و در آخر نیز می توان از روش جراحی و کاشت مژه طبیعی  نام برد .
استفاده از مژه مصنوعی اگر چه ساده تر و خوشایند تر از کاشت مژه طبیعی به نظر می رسد اما به دلیل نیاز به نگهداری دایمی و همچنین حساسیتی که در برخی افراد به چسب این مژه ها ایجاد می شود و در آخر به دلیل آسیب مژه ها در اثر استفاده مکرر ااز آنها روش مناسبی نبوده و توصیه نمی شود . لذا روش جراحی کاشت مژه جایگزین مناسبی برای مژه مصنوعی می باشد . از اوایل قرن بیستم شیوه های مختلفی برای کاشت مژه در دنیا معرفی شده است . با این وجود بدلیل ظرافت و حساسیت این کار تعداد معدودی از پزشکان هستند که کاشت مژه طبیعی  انجام می دهند . همانطور که ذکر شد کاشت مژه به دو منظور انجام می شود :  اول به منظور  زیبایی و دوم جهت ترمیم مژه های از دست رفته

همانطور که می دانید زیبایی مژه ها بر کسی پوشیده نیست ، مژه ها به تقارن صورت و نمایش چهره فرد به دیگران نقش به سزایی دارد و البته باعث می شود که چهره ی شما با نشاط و زیبا جلوه کند .

امروزه کاشت ابرو و کاشت مژه مشکل ظاهری افراد را بر طرف ساخته و زیبایی را به آنها هدیه کرده است .

کاشت ابروی طبیعی و مژه ی طبیعی یکی از روش های دائمی برای ریزش موهای ابرو و مژه می باشد که می تواند با یک جراحی ساده انجام شود و نتایج بسیار موفق و ایده الی را به فرد ارائه دهد .

برخی خانم ها مژه های خود را بر اثر بیماری، وسواس کندن بیش از حد مژه ها یا با آسیب زدن دائمی به آن ها در هنگام برداشتن مژه های مصنوعی چسبی از دست می دهند؛ این عارضه رفته رفته باعث از بین رفتن تعداد زیادی مو در ناحیه چشم می  شود و تنها راه استفاده از روش های دائمی یا موقت کاشت مژه می باشد . که البته روش کاشت مژه ی مصنوعی و یا موقت را توصیه نمی کنیم زیرا در طولانی مدت ( بیش از یک یا چند ماه ) موهای خود فرد نیز دچار ریزش می شود .

همانطور که بیان شد ، کاشت مژه دائمی یک روش درمانی برای افرادی که مژه های کم پشت دارند یا به هر دلیل مژه آنها ریخته است، می باشد.

دلایل عمده برای ریزش مژه ی چشم چیست ؟

  • حوادث غیر مترقبه مانند تصادف، زخم های سوختگی و غیره
  • بیماری های نادر و یا درمان های پزشکی
  • ناهنجاری های مادرزادی
  • عوامل موروثی
  • کندن مژه ها توسط خود فرد
  • روش های درمان سرطان مانند پرتودرمانی، شیمی درمانی و جراحی جدا کردن تومور

کاشت مژه به چه کسانی توصیه می شود ؟

یکی از مشکلات عمده برای کاشت مژه ی طبیعی ، ترومای فیزیکی است ، در واقع این عارضه وارد شدن آسیب به صورت می باشد ، جای زخم ناشی از حوادثی مانند تصادفات جاده ای، سوانح صنعتی، سوختگی های ناشی از حرارت و سوختگی های شیمیایی و تاتوی پلک از این موارد می باشند ،  همراه با آلوپسی ناشی از کشش مربوط به استفاده از مژهای مصنوعی که متداول است نیز می تواند آسیب هایی باشد که فرد را به ناچار مجبور به کاشت مژه  طبیعی نماید.

فیلم کاشت مژه دکتر علی قاسمی

کاشت مژه

مراحل کاشت مژه

عمل کاشت مژه به زمانی حدود دو تا سه ساعت نیاز دارد و جزو عمل های سرپایی محسوب می شود.این عمل دارای مراحلی می باشد که این مراحل عبارتند از:

۱٫ آماده کردن قسمت اهدا کننده مو:اولین کار این است که قسمتی که قرار است فولیکول مو از آنجا برداشته شود( در اغلب اوقات ناحیه پشت سرمی باشد) تمییز شده و تراشیده می شود.

۲٫ بی حس کردن مژه:تزریق داروی بی حسی در نواحی کنار مژه

۳٫ خارج کردن فولیکول مو:پس از اینکه داروی بی حسی اثر خود را گذاشت فولیکول های مو را با روش استخراج واحد فولیکولی بیرون می آورند.برای کاشت مژه طبیعی از پیوندی استفاده می شود که یک چهارم فولیکول باشد.

۴٫ آماده کردن قسمتی که فولیکول ها را دریافت می کند:ایجاد برش های بسیار ریز در ناحیه مژه برای کاشت مژه.در این مرحله پزشک زاویه و جهت مژه ها را طوری تنظیم می کند که نتیجه طبیعی شود.

۵٫ کاشت : در این مرحله کاشت فولیکول در ناحیه مورد نظر صورت می گیرد و در هرجلسه ۳۰ تا ۴۰ فولیکول کاشته می شود.تعداد جلسات بستگی به نتیجه دلخواه خود فرد دارد.

روند بهبودی کاشت مژه

روند بهبودی در این عمل به علل فراوانی بستگی دارد اما در این دوران فرد موارد زیر را خواهد داشت:
ورم و کبودی در پلک ها بد از این عمل امری طبیعی است که غالبا پس از چند روز بیشتر آنها از بین می رود.همچنین احساس درد در ناحیه ای که از آن فولیکول برداشته شده نیز وجود دارد که تا چند ساعت بعد از جراحی برطرف می شود.

نتایج کاشت مژه

این عمل در غالب اوقات درطی یک جلسه دو ساعته انجام می شود و روشی مورد اطمینان است.روند بهبودی در این عمل فقط سه روز طول می کشد.

موی قسمت اهدا کنند بایستی که نازک و ظریف باشد.چرا که تارهایی با این خصوصیات نتیجه بهتری در کاشت دارند.اغلب از ناحیه سر یا پا فولیکول گرفته می شود.روش میکروسرجی روشی است که برای کاشت موهای پیوندی دو فولیکولی مورد استفاده قرار می گیرد.برای رسیدن به نتیجه طبیعی تر کاشتن دانه به دانه ی این ریز پیوندها حایز اهمیت است.در روش کاشت مژه نتیجه حاصل از مژه های خود فرد بهتر خواهد بود.چرا که موهای کاشت به صورت دوره ای رشد می کنند به همین دلیل نتیجه عمل بالافاصله بعد از عمل قابل روئیت نیست.رشد این موهای پیوندی و دیدن نتیجه اصلی کار به زمانی بین ۴ تا ۶ ماه وقت لازم دارد.

مننتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر قاسمی

برخی از خدمات دکتر علی قاسمی :

کاشت مو

تزریق چربی

تزریق ژل

کاشت ابرو

درباره drghasemi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • دو + چهار =

Call Now Button