کاندید های کاشت مو در زنان

در این مقاله دکتر علی قاسمی در رابطه با کاندیدهای مختلف کاشت مو در زنان صحبت می کند.
دکتر علی قاسمی می گوید کاشت مو در زنان شامل سه دسته می شود:
۱٫ دسته اول: افرادی را شامل می شود که به دلیل آسیب دیدگی پوست سر (به دلایل مختلف مانند سوختگی یا آسیب دیدگی ، جراحی و یا بیماری های قارچی و پوستی در دوران کودکی) بخشی از موهای سرشان از بین رفته و بخشی از پوست سر بدون مو می باشد .این افراد گزینه های خوبی برای کاشت مو می باشند که می توان از بانک قسمت پشت سر با روش FIT يا روش FUT ( که انتخاب روش بسته به شرایط بیمارمی باشد) می توان پیاز مو را برداشته و در قسمت هایی که خالی از مو هستند اقدام به کاشت مو کرد.

 

کاندیدهای-کاشت-مو-در-زنان

۲٫ دسته دوم خانم هایی هستند که می خواهند در پیشانی خود تغییراتی را به وجود بیاورند، این خانم ها دارای پیشانی بلندی می باشند که می خواهند پیشانی کوتاه تری داشته باشند و مایل اند که بین یک تا ۳ سانت پایین تر از خط رویش موی آنها پزشک اقدام به کاشت مو بکند.در این موارد هم امکان اقدام به کاشت مو وجود دارد. البته در رابطه با کاشت موی زنان باید گفته شود که خانم ها اصولا به دلیل نازک بودن موهایشان در مقايسه با آقایان، کاشت مويشان کم پشت تر و کم تراکم تر به نظر می رسد.بنابراین افرادی که متقاضی کاشت مو هستند علي الخصوص برای قسمت های جلوی سر و پیشانی ، طبیعتا نیاز به جلسات بیشتری برای کاشت مو دارند( دو تا سه جلسه). یعنی یک جلسه کاشت مو انجام می شود، بعد به مدت ۷ الی ۹ ماه دست نگه داشته می شود تا مو رویش طبیعی داشته باشد سپس در جلسه دوم در لابه لای موهایی که در جلسه اول کاشته شده اند مو اضافه می شود تا یک تراکم قابل قبول برای موهای جلو سر به وجود بیاید.
۳٫ دسته سوم اشخاصي هستند که بیشترین مراجعین به مطب و کلینیک را برای کاشت مو تشكيل ميدهند.این دسته خانم هایی هستند که دچار کم پشتی ارثی زنانه و یا ریزش موی ارثی زنانه می باشند که اصطلاحا Female Pattern Hair Loss یا به طور اختصار FPHL ناميده ميشود. این ها اغلب خانم هایی هستند که خط رویش موهای پيشاني عقب ننشسته است اما قسمت های پشت خط رویش موهایشان دچار کم پشتی شده و کف سرشان معلوم می باشد، که درجه و مقدار این کم پشتی با توجه به عوامل ژنتیکی از خفیف تا شدید می باشد.حتی احتمال اینکه این مشکل در سنین پایین در فرد بروز کند نیز وجود دارد. بعضی از افراد نیز در سن ۴۰ یا ۵۰ سالگی دچار کم پشتی مو می شوند.در مورد این خانم ها باید گفته شود که تا زمانی که ریزش مو و کم پشتی به مقدار قابل توجهی نرسد اقدام به کاشت مو نمی شود چرا که موی خانم ها نازک می باشد و پوشش دهی ضعیفی دارد و به خانم هایی که برای پرپشتی مو مراجعه می کنند گفته می شود که کاشت کمک زیادی به شما نمی کند چرا که شکاف هایی که برای کاشت مو ایجاد می شود ممکن است به پیازهای موی موجود در آن قسمت آسیب وارد کند. به همین دلیل در مواردی توصیه به کاشت مو می شود که کم مویی در حد قابل توجه و یا نزدیک به طاسي باشد .

برخی از خدمات دکتر قاسمی:

کاشت مو

کاشت مژه

کاشت ابرو

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم . با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی دکتر علی قاسمی .

درباره drghasemi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 9 + 6 =